2018-11-29

Twórcze warsztaty w Uzdroviscu - "Kokedama"


W sobotę 20 października w UZDROVISCU odbyły się warsztaty florystyczne z kokedamą - japońską sztuką hodowli roślin, łączącą w sobie artyzm i wiedzę botaniczną. Praca z roślinnym materiałem, z tym co jest wokół nas, nie tylko uspokaja, ale pozwala na nowo odkryć naturę. Rośliny „ubrane” w mszane kule, swego rodzaju wiszące ogrody, naprawdę robią wrażenie. A uczestniczkom warsztatów kokedamy wyszły przepięknie! 

Prowadząca - mistrzyni florystyki Karolina Ładyżyńska-Skrzypek, nie tylko opowiedziała o tej japońskiej sztuce ogrodniczej, ale wdrożyła też troszkę w pracę florystki. Drugim zadaniem było bowiem stworzenie jesiennej wariacji artystycznej z kokedamą w tle. Prace zachwyciły! Powstały prawdziwe działa sztuki! Kobiety zainspirowane pięknem i prostotą tych wiszących dekoracji już planowały dalsze ozdabianie swoich domów roślinnymi motywami.

Był to też czas wymiany doświadczeń w pielęgnacji roślin i możliwość skonsultowania się z ekspertem. To był niezwykły, twórczy czas dla nas wszystkich. Dziękujemy!

A już wkrótce w naszej ofercie pojawią się kolejne spotkania z kokedamą, zapraszamy!
pixelpixel