Prawidłowe oczyszczanie skóry krok po kroku – jak robić to prawidłowo?

2024-04-19
Prawidłowe oczyszczanie skóry krok po kroku – jak robić to prawidłowo?

W swojej pracy kosmetologa, niezwykle często dostrzegam podstawowy błąd w pielęgnacji domowej, przede wszystkim nieprawidłowe oczyszczanie skóry, co mam na myśli? Wytłumaczę w dalszej części artykułu :) Drugim błędem, który jest popełniany przez masę moich podopiecznych, jest niewłaściwe złuszczanie naskórka lub jego brak. Jak pewnie doskonale wiesz, to od dokładnego oczyszczania skóry oraz od regularnego, prawidłowego złuszczania bardzo dużo zależy, to fundament Twojej pielęgnacji. Nawet, jeśli posiadasz idealnie dopasowane do potrzeb Twojej skóry serum, kremy, esencje, toniki, to efekty mogą minimalne, kiedy 2 bazowe etapy Twojej pielęgnacji nie są dopracowane, zaraz pokażę Ci, jak to zrobić. 

Jak prawidłowo oczyszczać swoją skórę?

Przede wszystkim, kluczem jest częstotliwość, skórę oczyszczamy zarówno rano, jak i wieczorem. Wieczorem aplikujemy na twarz kremy, serum, zazwyczaj są w nich jakieś składniki typu tłuszcze, które będą ulegały utlenieniu. Twoja skóra przez całą dobę produkuje sebum oraz pot i to wszystko rano powinnyśmy dokładnie zmyć z powierzchni skóry. Do rutyny oczyszczania koniecznie wybieraj produkty, które dobrze domywają skórę, ale też takie, które nie są drażniące.  

Wiele produktów do mycia skóry bazują na silnych detergentach. Jeśli po użyciu takiego produktu czujesz silnie ściągniętą skórę, szczypanie, podrażnienie, to warto pomyśleć o zmianie tego produktu na delikatniejszy. Jeśli szukasz produktu, który bardzo skutecznie oczyści Twoją skórę, ale jednocześnie nie podrażni jej delikatnej warstwy ochronnej, to mam dla Ciebie propozycję, jest to Bezolejowa pianka z enzymami, w składzie posiada enzymy z dyni, które będą dbały o regularne złuszczanie martwych komórek naskórka. W składzie mamy również ekstrakt z dziewanny, który ma właściwości kojące i łagodzące. Ta pianka jest w pełni uniwersalna, nieważne, czy jesteś posiadaczką skóry suchej, wrażliwej czy tłustej, spełni ona oczekiwania każdej skóry

Jak prawidłowo złuszczać naskórek?

Mamy dwie zasady prawidłowego złuszczania naskórka, po pierwsze częstotliwość, a po drugie wybór peelingu, zaraz rozłożymy te dwa elementy na czynniki pierwsze. Przyjęło się, że peeling wykonujemy raz na 7 dni, jest to dość bezpieczna przerwa, ale u posiadaczy skóry wrażliwej, nadreaktywnej, suchej peeling zalecam raz na 10-14 dni. Pomyśl, jaki masz typ skóry i jak reaguje na częstotliwość peelingu, którą obecnie stosujesz. Regularne złuszczanie martwych komórek naskórka to podstawa, regularnie wykonywany da efekt wygładzonej, rozświetlonej skóry.  

Teraz czas na kluczowe pytanie, jak wybrać prawidłowy produkt. Jeśli posiadasz skórę tłustą, grubą, mieszaną to koniecznie poszukaj w składzie takiego peelingu, np. kwasu glikolowego, migdałowego, mlekowego, salicylowego, czy jabłkowego.  Jeśli Twoja skóra idzie w kierunku skóry suchej, naczyniowej, wrażliwej, podrażnionej to szczególnie poszukuj enzymów, bądź enzymów w połączeniu z kwasami, np. kwasem laktobionowym, glukonolaktonem, czy kwasem mlekowym.   

Teraz przedstawię Ci produkty, które z pewnością wpasują się w potrzeby Twojej skóry.  

Peeling dla skóry wrażliwej i suchej

Pierwszym polecanym przez nas produktem jest Enzymatyczny peeling mus odnawiający, w składzie mamy kompleks enzymów, również z dyni, będzie to idealny produkt dla skór wrażliwych, suchych i podrażnionych.  

Peeling dla skóry z przebarwieniami

Kwasowy peeling mus rozjaśniający bazuje na kwasach, m.in. kwasie jabłkowym, glikolowym, w składzie ma również witaminę C, stąd daje efekt rozświetlenia skóry, będzie polecany szczególnie dla skór tłustych, z trądzikiem pospolitym, mieszanych, dojrzałych.  

Peeling dla skóry z niedoskonałościami 

Kolejnym produktem polecanym przez nas jest Kwasowy peeling mus, który jest alternatywą dla znanego zabiegu kosmetycznego Yellow Peel, w składzie ma retinal oraz kwas salicylowy, będzie szczególnie zalecany przy skórach tłustych, zaskórnikach oraz przy trądziku pospolitym i skórze mieszanej. 

 Jeśli masz pytanie, jaki produkt dla siebie wybrać, napisz do nas, a pomożemy Ci w tym wyborze! :) A Ty dbasz w swojej pielęgnacji o prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie? 

pixelpixel