Kosmetyki naturalne potrafią „uzdrawiać” skórę!

2019-02-07
Kosmetyki naturalne  potrafią „uzdrawiać” skórę!
UZDRAWIAĆ, nie oznacza leczyć - zmieniać,  ale przywracać to, co utracone.  Naturalnie dobre. Uzdrowienie daje radość, spokój, spełnienie. 

Biorąc pod uwagę powyższą definicję, dobrze przygotowany kosmetyk naturalny jak najbardziej może uzdrawiać. Już w latach 60-tych XX wieku niemiecki dermatolog, dr Klingman wykazał, że zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie całej skóry (w tym także jej systemu odpornościowego) zależy w głównej mierze od zdrowia i prawidłowego funkcjonowania wierzchnich warstw naskórka. Dowiódł także, że można to zdrowie naskórka przywrócić poprzez nakładanie na jego powierzchnię odpowiednich składników lipidowych i hydrofilowych, które pomogą w jego regeneracji i wzmocnieniu. Stworzą pewnego rodzaju powłokę ochronną. A to przecież nic innego, jak podstawowe zadanie kosmetyku, także naturalnego.

Zasada jest prosta: im więcej składników lipidowych w kremie, tym silniejsza warstwa ochronna zostanie utworzona. Tego typu preparaty szczególnie polecane są dla skór bardzo suchych i zniszczonych lub też stosowane są w pielęgnacji typowo zimowej.

pixelpixel