Czy kosmetyki naturalne Uzdrovisco można stosować w ciąży?

2021-09-21
Czy kosmetyki naturalne Uzdrovisco można stosować w ciąży?

To zdecydowanie najczęściej zadawane nam pytanie. Zupełnie nas to nie dziwi – jako kobiety (i w znacznej większości matki) rozumiemy troskę o nowe życie rozwijające się pod matczynym sercem. Rozumiemy Waszą potrzebę bezpieczeństwa dla maluszka i dla Was samych, jak również pragnienie (i też potrzebę) zadbania o siebie, o swoja skórę. Zwłaszcza, że ciąża i okres karmienia piersią to czas, kiedy to hormony decydują o wielu aspektach naszego życia… w tym o wyglądzie i kondycji cery.

 

 

Dlaczego tak jest?

Zacznijmy od tego, że nasze ciało jest niesamowite! Jest zdolne do takich rzeczy, o których często nawet nie mamy pojęcia. O wielu procesach, jakie zachodzą w nas w ciągu naszego życia decydują hormony. Tak właśnie dzieje się m.in. w czasie ciąży.

Od układu hormonalnego uzależniona jest nie tylko praca narządów, nasza waga i wahania nastrojów, ale też wygląd naszej skóry. Co istotne, w ciągu tych kilku miesięcy stan równowagi hormonów waha się. W pierwszym trymestrze znacznie wzrasta np. poziom estrogenów i progesteronu. Pierwszy sprawia, że kobieta w ciąży – mówiąc krótko - „rozkwita”. Drugi natomiast (niestety) często odpowiada za powstawanie wyprysków czy przetłuszczanie się włosów… kiedy w naszym organizmie dochodzi do „ścierania się” tak różnych substancji chemicznych, nic dziwnego, że zaczyna on wariować.

Z jakimi problemami skórnymi można się w tym czasie spotkać?


Ciąża ciąży nierówna. Doskonale wiedzą to mamy więcej niż jednego dziecka. Dlatego też nie każda kobieta zauważa u siebie poniższe „problemy” skórne:
1. Występowania wyprysków
2. Pojawiania się przebarwień
3. Rozszerzanie się naczynek
4. Nadmierne wydzielanie sebum
5. Przesuszenie skóry
6. Podkrążone oczy (spowodowane nie tyle hormonami, co trudnościami ze snem, a w czasie karmienia – z licznymi „nieprzespanymi nocami”…)

W każdej innej sytuacji kobieta szuka pomocy dla swojej skóry wśród aktywnych, działających produktów kosmetycznych. Jednak ciąża i okres karmienia maluszka to nie jest typowa sytuacja. Tutaj znaczną wagę stanowi bezpieczeństwo dziecka. To główna i jak najbardziej zrozumiała obawa!

UZDROVISCO – czy stosować w ciąży?

Bardzo chciałybyśmy Wam napisać, że nasze produkty są do tego doskonałe, jednak tak naprawdę nie zostały one przebadane pod kątem stosowania ich przez kobiety w ciąży i karmiące. Naturalnie wszystkie składniki naszych kremów, masek, pianek itd. są bezpieczne. Produkty same w sobie również są bezpieczne – zostały przygotowane zgodnie z wszelkimi normami dla kosmetyków (ogólnie), jak też z normą ISO16128 dotyczącą kosmetyków naturalnych i składników pochodzenia naturalnego. Przed wprowadzeniem na rynek były testowane dermatologicznie na skórach normalnych (a linia Świetlik dodatkowo na cerach wrażliwych!), nie zawierają olejków eterycznych, które są bardzo alergenne.

 

Jednak z uwagi na brak badań w zakresie stosowania ich przez tę konkretną grupę kobiet, nie możemy rekomendować ich do używania w czasie ciąży i podczas karmienia. Po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareaguje konkretna osoba (a raczej jej skóra). Stajemy przed Wami w prawdzie, bo tak należy. Tak pracujemy w Uzdroviscu. Naturalnie!

pixelpixel