Czarny tulipan - wyjątkowy składnik aktywny!

2019-02-04
Czarny tulipan - wyjątkowy składnik aktywny!
Uwielbiamy kwiaty! Wszystkie... i zakochujemy się bez pamięci, kiedy okazuje się, że roślina jest nie tylko przepiękna, ale posiada "super moce", które wiele dobrego potrafią zdziałać także dla skóry.


Dlatego też dla czarnego tulipana od razu straciłyśmy głowę! Od początku wiedziałyśmy, że musi znaleźć się w naszych kremach przeciwzmarszczkowych! Dlaczego?

Bo ekstrakt z jego niepowtarzalnych kwiatów działa globalnie odmładzająco: 
  • Wzmacnia skórę na kilku poziomach – począwszy od warstwy rogowej, przez naskórek aż do skóry właściwej.
  • Zawiera wysoki poziom specyficznych flawonoidów, w tym atocyjanów o silnych własnościach antyoksydacyjnych, które zmniejszają stres oksydacyjny nawet o 70%. To bardzo cenne, szczególnie teraz, kiedy narażeni jesteśmy na wzmożone zanieczyszczenia środowiska i smog.
  • Regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową (stymuluje produkcję ceramidów, poprawia nawilżenie naskórkowe i pH). Zmniejsza przepuszczalność bariery naskórkowej nawet o 50%!
  • Wpływa na zwiększenie syntezy trzech kluczowych białek dla prawidłowego funkcjonowania skóry właściwej, odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry (elastyny, fibyliny i wimentyny). Tym samy wpływa na zagęszczenie struktur skórne.
  • Poprawia sieć hialuronową w skórze, dbając o odpowiedni poziom nawilżenia i przeciwdziała suchości.Podsumowując:
 Ekstrakt z czarnego tulipana to niezwykle silnie działający składnik odmładzający wygląd skóry. Naturalnie! Oczywiście warunek skuteczności jest jeden – musi zostać zastosowany w odpowiednim stężeniu. Dlatego w każdym naszym produkcie z serii Czarny tulipan znajduje się jego maksymalna zalecana doza. Taka, która sprawia, że możemy ze spokojem serca powiedzieć Ci: „To naprawdę działa.” Takie podejście, sprawia, że kosmetyk naturalny może nosić miano fitoceutyku.

CIEKAWOSTKA! Ekstrakt ten otrzymywany jest najsłynniejszej odmiany czarnego tulipana zwanej Queen of the night – królowa nocy, wyhodowanej dopiero w połowie XX wieku. W dni pochmurne, płatki tulipana są czarne, ale w słoneczne przybierają ciemnofioletowe zabarwienie. 

Czarny tulipan jest symbolem absolutnego piękna, tajemniczości i dostojeństwa.


pixelpixel