Aktywacja piękna w domowym zaciszu. Efekt niczym z salonu kosmetycznego!

2023-08-11
Aktywacja piękna w domowym zaciszu. Efekt niczym z salonu kosmetycznego!

Każda z nas pragnie mieć wypielęgnowaną i zadbaną skórę jak w gabinecie kosmetycznym. Niewiele jednak może sobie pozwolić na regularne wizyty w salonie urody. Co zatem zrobić, aby skóra wyglądała pięknie pielęgnując ją w domowym zaciszu? Sięgnąć po nowoczesne, domowe zabiegi w saszetce, które każda z nas wykona bez najmniejszego problemu. W domu. W spokoju. Dla piękna i przyjemności. Naturalnie!  

Panuje przekonanie, że zabiegi domowe nie są w stanie dorównać tym gabinetowym. My, jako Uzdrovisco, śmiemy twierdzić, że nie zawsze jest to prawda. Dużo zależy bowiem od naszej samoświadomości, zaangażowania, regularności no i oczywiście odpowiednich kosmetyków. Dlatego, aby ułatwić przeprowadzenie domowego rytuału SPA na twarz, który zakończy się efektem WOW, przygotowaliśmy 5 zabiegów o szybkim i spektakularnym działaniu. Prostych do stosowania, wygodnych, bezproblemowych, z którymi poradzi sobie nawet laik urodowy. Każdy z nich składa się z dwóch kroków: 1- aktywator, 2 – maseczka. Takie podejście odzwierciedla przebieg kluczowych etapów zabiegu salonowego.  

Po co jest aktywator?

To swego rodzaju substancja magiczna, wielozadaniowa, dzięki której moc maseczki rośnie, a efekt rytuału SPA staje się spektakularny! Ma on zazwyczaj postać lekkiego roztworu lub żelu, który nasycony jest składnikami takimi, jak: promotory przenikania lub kwasy i inne substancje ułatwiające składnikom aktywnym z nakładanej później maski wnikać szybciej, głębiej i bardziej efektywnie. Proces ten to właśnie aktywacja maski do jeszcze aktywniejszego działania i wyższej skuteczności. Aktywatory często pełnią również funkcję toniku, przywracając skórze prawidłowe pH po myciu, nawilżając i odświeżając.

Wyjątkowe aktywatory Uzdrovisco:

· w 100% oparte są na naparach znanych z farmacji o działaniu terapeutycznym = 0% czystej, zbędnej wody

· znajdziesz w nich kilka rodzajów 100% naturalnych kwasów owocowych, które złuszczają powierzchnię warstwy rogowej naskórka

· są bogate w 100% naturalne promotory przenikania, które znacząco zwiększają "dostępność" składników aktywnych dla skóry (3 do 8 krotnie)*

· wzbogacone składnikami pielęgnującymi i wzmacniającymi, jak np. 15 aminokwasami czy peptydami ujędrniającymi

Aktywator wzmacnia działanie maseczki, dzięki obecności substancji, które „ transportują” składniki aktywne w głąb skóry.  

Uzdrovisco przygotowało dla Ciebie 5 zabiegów, o przeróżnym przeznaczeniu, które możesz stosować/wybierać w zależności o potrzeb skóry w danym czasie.

Jak przeprowadzić w domu zabieg SPA na twarz, aby zachwycić się jego efektami?

· oczyszczanie - to punkt wyjścia każdej pielęgnacji, od którego tak naprawdę w dużej mierze zależy skuteczność całego zabiegu. Aby uzyskać maksimum efektów, należy przygotować do tego skórę. Do wyboru masz masełka, pianki, żele. Pamiętaj, że najważniejsze jest aby działały skutecznie, nie dając podrażnień i jak najmniej zaburzając barierę hydrolipidową ( tu linki do fiołka). Jeśli wybierzesz te wzbogacone o kwasy czy enzymy, dodatkowo poprawisz efektywność pielęgnacji (tu linki do narcyza i bezolejowego oczyszczania). Warto podczas mycia wykonać dłońmi delikatny masaż twarzy, aby nieco mocniej pobudzić skórę.

· złuszczanie – to niezwykle ważny krok, którego celem jest usunięcie nadmiaru martwych komórek naskórek i ułatwienie skórze przyjęcie składników aktywnych z nakładanych później kosmetyków. Wystarczy, jeśli będziesz wykonywać go 1-2 razy w tygodniu (jeśli zabiegi stosujesz częściej, możesz ten krok pominąć).

· aktywator – jest kluczowy dla zwiększenia aktywnościi skuteczności nakładanej w kolejnym kroku maski. Oprócz aktywnej poprawy wnikania składników aktywnych, pełni tez rolę toniku, odświeżając i nawadniając skórę.

· maska - maska aktywna - to produkt, który stosujemy po nałożeniu aktywatora. Dobieramy ją w zależności od aktualnych potrzeb i oczekiwań skóry. Pamiętajmy, aby nakładać maskę zgodnie z zaleceniami producenta. Zwróć uwagę na czas trzymania maski na skórze, potrzebę jej zmycia i porę dnia, o której najlepiej ją nakładać.

· serum – jest produktem opcjonalnym, szczególnie przy maskach, które wymagają zmycia wodą. No bo później trzeba przecież skórę jakoś zabezpieczyć, a najlepiej dodatkowo zastymulować. To preparaty silnie skoncentrowane zawierające całą esencję składników aktywnych. Wybierz takie serum, które najbardziej będzie odpowiadało potrzebom skóry. Jeśli maska jest np. całonocna i nie wymaga zmywania, pomiń ten krok.

· krem do twarzy - to ostatni element naszego zabiegu SPA. I znowu, występuje wyłącznie w przypadku nałożenia wcześniej maski wymagającej zmycia wodą.  Poza działaniem pielęgnacyjnym, odtwarza na powierzchni skóry barierę hydrolipidową oraz zabezpiecza naskórek przed transepidermalną ucieczką wody. Dzięki temu skóra każdego dnia zyskuje maksimum nawilżenia oraz jest zabezpieczona przed szkodliwością czynników zewnętrznych.

pixelpixel