Kurkuma – potęga odmładzania!

2022-02-04
Kurkuma – potęga odmładzania!

Bierzemy pod lupę kurkumę!

Popularność składnika aktywnego często nie wynika ze zwyczajnego kaprysu czy zabiegu marketingowego, ale jest następstwem rzetelnych i coraz szerzej prowadzonych badań naukowych nad mechanizmem jego działania i skutecznością. To one otwierają nas, na to co nowe i bardzo efektywne, a prawdziwą sławę zdobywają najlepsi! Dobrym przykładem jest coraz częściej spotykana w kosmetykach pielęgnacyjnych kurkuma. To jedna z najzdrowszych przypraw, o udowodnionym naukowo działaniu przeciwzapalnym, wzmacniającym odporność, a nawet pomagającym walczyć z wirusami! Od lat znana i powszechnie stosowana jest na Dalekim Wschodzie, a obecnie także coraz bardziej popularna staje się u nas. Nic dziwnego, bo w dzisiejszych czasach, to ogromy sprzymierzeniec naszego zdrowia. Okazuje się, że jest zbawienna także dla naszej urody! W tym przypadku lęk przed nowym lub bycie wbrew jest zwyczajnie nierozsądne, bo stracić można bardzo wiele.  

Bierzemy pod lupę kurkumę!

Udostępnić kurkuminę!

To na co stawia kosmetologia, to główny, aktywny polifenol obecny w kurkumie – kurkumina. Została ona wyizolowana w 1815 roku i odpowiada m.in. za jej żółty kolor, ale również za walory prozdrowotne, rozjaśniające i przeciwzmarszczkowe, co zostało udowodnione w wielu badaniach klinicznych.  

Jest tylko jeden, podstawowy problem. Kurkumina podana bez żadnego „wsparcia” jest trudno przyswajalna i biodostępna. Doustnie zaleca się ją przyjmować w towarzystwie piperydyny z pieprzu i tłuszczu…, a w kosmetologii? Tu z odpowiedzią przychodzą nośniki. Okazuje się bowiem, że umieszczając kurkuminę w mikroskopijnych transporterach (fitonośnikach), potrafimy spektakularnie wpłynąć na jej lepsze wnikanie i biodostępność. Sprawić, że bezpośrednio trafi do komórek żywych w naskórku, gdzie w pełni będzie mogła pokazać swoje szerokie działanie.  Podana souté, tak po prostu np. w zwykłym ekstrakcie, nie będzie efektywna (jej możliwości są ograniczone, a czas działania znacząco krótszy). Warto o tym pamiętać wybierając krem czy serum, bo ten wyjątkowy składnik naprawdę potrafi gigantycznie wiele w temacie odmładzania i troski o skórę. 

Co kurkumina „robi” w skórze?

Co kurkumina „robi” w skórze?
 • Chroni komórki naskórka przed utlenianiem
 • Hamuje reakcje wolnorodnikowe – działa 5x silniej od witaminy C!
 • Ogranicza stany zapalne
 • Przyspiesza procesy gojenia ran
 • Poprawia rozmieszczenie kolagenu w skórze
 • Poprawianie gęstość zarówno fibroblastów, jak i naczyń włosowatych
 • Ograniczanie angiogenezę, czyli nadmierne unaczynienie
 • Zwiększa ilość składników budulcowych w naskórku
 • Ma szerokie działanie odmładzające i zapobiegające przyspieszonemu starzeniu
 • Zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • Działa rozjaśniająco porównywalne z kwasem kojowym
 • Zwiększa elastyczność i jędrności skóry
 • Wpływa na pracę gruczołów łojowych

W jakich kremach szukać kurkumy? 

W jakich kremach szukać kurkumy?

Często wzbogaca formuły o działaniu przeciwtrądzikowym, przeciwzaskórnikowym, czy na naczynka, ale ze względu na własności rozjaśniające i stymulujące produkcję elastyny oraz wspierające organizację kolagenu, stała się także przełomowym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych jak np. kremów Wypełniających  zmarszczki od Uzdrovisco! Seria ta szczególnie zasługuje na uwagę, bo kurkumina została w niej podana w specjalnych, naturalnych fitonośnikach, dzięki którym wnika głęboko, jest wysoko biodostępną, a jej działanie gwarantowane. Te lekkie, niezwykle przyjemne formuły zawierają także hialuronową gąbkę wypełniającą zmarszczki i potężnie nawilżającą oraz kolagen akacjowy, które wpływają na spowalnianie procesów starzenia się skóry i widocznie spłycają zmarszczki. Linia wspomaga też utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry, wzmacnia jej naturalny blask i poprawia koloryt.  

Dla kogo kosmetyki z kurkumą?  

Choć na opakowaniu można znaleźć napis przeciwzmarszczkowe lub wypełniające zmarszczki, kosmetyki z kurkumą będą doskonałe dla każdej kobiety po 30 roku życia. Jej wszechstronnie prozdrowotne i prourodowe działanie zauważy skóra w każdym wieku. Seria Wypełniająca zmarszczki od Uzdrovisco dodatkowo cudownie troszczy się o odpowiedni poziom nawilżenia i zachwycającą gładkość skóry. Warto sięgnąć po ten cudowny kosmetyczny „lek” na nadmierną pigmentację, zmarszczki i utratę jędrności. Kurację, która nie tylko jest świetnym remedium na bolączki urodowe, ale także będzie genialnie opóźniać procesy starzenia i odmładzać cerę.  

W linii wypełniającej zmarszczki z Kurkumą od Uzdrovisco znajdziesz: 

Wypełniający zmarszczki poranny krem fito-dozujący, 50 ml 

Lekka, ale bogata w odczuciach konsystencja, przepełniona cennymi naturalnymi składnikami roślinnymi jak kurkumina w fitonośniku, kolagen akacjowy i hialuronowa gąbka nawadniająca, które widocznie redukują zmarszczki, wzmacniają, dogłębnie nawilżają i „uzdrawiają” skórę. 

Wypełniający zmarszczki wieczorny krem fito-dozujący, 50 ml

Lekki w nanoszeniu, ale bogaty w odczuciach krem z kurkuminą w fito-nosniku, skawalanem, kolagenem akacjowym i kwasem hialuronowym, przepełniony cennymi naturalnymi składnikami roślinnymi, które „uzdrawiają” skórę nocą. Regeneruje, wzmacnia i redukuje zmarszczki tak, aby rano skóra obudziła się widocznie przemieniona. 

Roślinny wypełniacz zmarszczek na twarz, szuję, dekolt i pod oczy, 50 ml

Silnie aktywne, naturalne, roślinne serum-krem z kurkuminą w fito-nośniku. Takie, które skutecznie wpływają na hamowanie procesów wiotczenia i powstawania zmarszczek oraz redukuje już istniejące! Bardzo dobrze się wchłania i świetnie nadaje się pod makijaż.  

Wypełniający zmarszczki krem na piękne oczy fito-dozujący, 25 ml!

Ten innowacyjny naturalny krem pod oczy z kurkuminą w fitonośniku pomaga redukować zmarszczki, nawilżać i regenerować skórę oraz likwiduje oznaki zmęczenia. Jego przyjemna, bogata formuła bardzo dobrze się wchłania i świetnie nadaje się pod makijaż.  

pixelpixel